Izolacja dachu

Izolacja natryskowa to nanoszona hydrodynamicznie ciecz za pomocą specjalistycznego urządzenia (dwu-składnikowego dozowania), które gwarantuje dokładne wypełnienie najmniejszych szczelin. W ciągu kilku sekund ciecz ta rozpręża się aż 30-krotnie. Momentalnie przekształca się ona w twardą, jednolitą, bezszwową powłokę pianki zamkniętokomórkowej, izolującą dach od strony zewnętrznej. Proces żelowania zaczyna się w ciągu kilku sekund po kontakcie z podłożem. W efekcie gwałtownego przyrostu i stygnięcia uzyskujemy gazoszczelną, suchą i powiązaną z podłożem monolityczną warstwę termo i hydroizolacyjną. Pianka PUR jest lekkim materiałem, dlatego nie przeciąża konstrykcji dachowej.

Natrysk izolacji stosujemy zarówno na zewnętrznej i wewnętrznej stronie połaci dachowej nowopowstałych oraz remontowanych obiektów. Zaletą systemów izoalcji natryskowej pianki PUR zamkniętokomórkowej jest redukcja kosztów ogrzewania/klimatyzacji miedzy 30%-70% w skali roku, a także wyeliminowanie nakładów finansowych na ewentualne naprawy lub okresowe wymiany tradycyjnej izolacji pokryć dachowych. Jedynym zagrożeniem dla długowieczności pianki PUR jest promieniowanie UV. Dlatego natryskujemy na nią ochronną powłokę polimocznikowo elasomerową Maxguard, by zabezpieczyć warstrstwę termoizolacyjną przed działaniem UV oraz mechanicznymi uszkodzeniami.

Powłoka polimocznikowo elastomerowa dodatkowo pełni funkcję hydroizolacyjną. System cechuje ekstremalnie niska absorbcja wody, duża odporność na uszkodzenia mechaniczne i wyjątkowa żywotność. Powłoka polimocznikowo elastomerowa stosowana samodzielnie na zewnętrzną połąć dachową jest jednolitą, nieposiadającą łączeń, bardzo trwałą hyroizolacją odporną na warunki atmosferyczne, ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne.

Produkty